- Aktualności
"Po co krasnoludkom teoria kodowania?"
- 09.01.2025
Nowy rok, nowa energia! Dnia 9 stycznia 2025 wypoczęci po okresie świąteczno-noworocznym uczniowie klas 2e i 4e uczestniczyli w zajęciach w ramach Matematycznych Czwartków na Uniwersytecie Jagiellońskim. Instytut Matematyki UJ cyklicznie od 2009 roku zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na zajęcia organizowane w siedzibie Instytutu. Podczas Matematycznego Czwartku organizowany jest wykład (tym razem był to wykład pana dr. hab. Marcina Dumnickiego pt. "Po co krasnoludkom teoria kodowania?"), spotkanie uczestników ze studentami matematyki oraz krótki quiz matematyczny. Pan dr hab. Marek Dumnicki mówił o pewnej arcytrudnej zagadce, która muszą rozwiązać krasnoludki i z pomocą przychodzi im teoria kodowania. Wykładowca pokazał, jak w zaskakujący sposób pomóc krasnoludkom i wyjaśnił dlaczego 7 krasnoludków to optymalna liczba.
- "Po co krasnoludkom teoria kodowania?": Czytaj więcej
Konkurs na najładniej ubrana sale
- 09.01.2025
- 1
Klasa 3b odniosła zwycięstwo w tegorocznym Konkursie Bożonarodzeniowym na najpiękniejszą salę. Ich dekoracje w sali numer 24 oczarowały zarówno jury, jak i wszystkich odwiedzających. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, dbając o każdy szczegół świątecznego wystroju. Migoczące światełka, starannie dobrane ozdoby i nastrojowe dekoracje stworzyły magiczną atmosferę. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu całej klasy udało się osiągnąć wspaniały efekt. Zwycięstwo to jest zasłużoną nagrodą za ich trud i pomysłowość.
- Konkurs na najładniej ubrana sale: Czytaj więcej
„Powiat Wielicki inspiruje”.
- 09.01.2025
19 grudnia w auli Starostwa Powiatowego odbył się finał V edycji Konkursu Wiedzy o Powiecie Wielickim pn. „Powiat Wielicki inspiruje”.
Celem Konkursu było szerzenie wśród młodzieży wiedzy o Powiecie Wielickim – zapoznanie z historią i teraźniejszością Powiatu, rozwijanie wiedzy na temat walorów przyrodniczych, krajobrazowych
- „Powiat Wielicki inspiruje”.: Czytaj więcej
"Silni Polską"
- 09.01.2025
"Silni Polską" - to projekt zorganizowany przez IPN, w którym udział biorą uczennice z klasy 2a. W czwartek w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbyły się ciekawe warsztaty o bohaterach m.in. Szarych Szeregów jak "Zośka" z "Kamieni na szaniec", a także o udziale Polaków w bitwie pod Monte Cassino. Po przerwie przeznaczonej na zjedzenie pizzy, młodzież mogła z przewodnikiem zobaczyć ekspozycję Muzeum i poznać historię Polskiego Państwa Podziemnego a szczególnie Armii Krajowej. To dopiero początek tej przygody.
- "Silni Polską": Czytaj więcej
Brązowy medal Mistrzostw Polski 15-latków!
- 09.01.2025
Agata Łuczak z klasy 2e na rozgrywanych w Gliwicach 13-15 grudnia zawodach pływackich zdobyła brązowy medal w stylu motylkowym na 100m. Serdecznie gratulujemy brązowej medalistce Mistrzostw Polski 15-latków!
- Brązowy medal Mistrzostw Polski 15-latków!: Czytaj więcej
Przydział sal na spotkanie z Rodzicami
- 07.01.2025
- Przydział sal na spotkanie z Rodzicami: Czytaj więcej
Wesołych Świąt
- 21.12.2024
- Wesołych Świąt: Czytaj więcej
Czy mikołajki mogą być 9 grudnia?
- 11.12.2024
Czy mikołajki mogą być 9 grudnia? Jak najbardziej , klasy 1f i 2e właśnie 9 grudnia z wychowawczyniami udali się pod Pomnik Ofiar Faszyzmu, który znajduje się nieopodal kina w Centrum Handlowym Bonarka. Bartłomiej Walkosz- Berda, uczeń klasy 2e, przygotował bardzo ciekawe informacje na temat tego szczególnego miejsca na mapie Krakowa. Tu historia łączy się z czasami współczesnymi. Pomnik znajduje się na obrzeżach terenu dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Płaszów w Krakowie, obok galerii handlowych, marketów i osiedla nowych bloków. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała informacji przygotowanych przez swojego kolegę Bartka.
- Czy mikołajki mogą być 9 grudnia? : Czytaj więcej
" 81. rocznica "
- 10.12.2024
4 grudnia 2024 r. przypada 81. rocznica rozstrzelania w Wieliczce w 1943 r. przez niemieckiego okupanta 10 Polaków przywiezionych z Krakowa z więzienia na Montelupich. Była to akcja odwetowa za postrzelenie przez oddział Kani Emanuela Kesslera komendanta kopalnianej straży przemysłowej.
W poniedziałek w naszym liceum odbyła się jak co roku patriotyczna uroczystość związana z tymi wydarzeniami. W uroczystej akademii wzięli udział Pani Dyrektor Monika Szypuła oraz licznie przybyli goście Wicestarosta Wielicki Ewa Ptasznik, Burmistrz Wieliczki Rafał Ślęczka, delegacja Klubu Przyjaciół Wieliczki pod przewodnictwem Prezes Jadwigi Dudy, delegacja Kopalni Soli Wieliczka z Przewodniczącym NSZZ Solidarność Adamem Gawlikiem, przedstawiciele Muzeum Żup Krakowskich Jakub Strynowicz i Agnieszka Prytek, Starszy Chorąży Związku Strzeleckiego Hubert Cora, reprezentanci Zarzadu i Rady osiedla H.Sienkiew
- " 81. rocznica ": Czytaj więcej
"Zemsta"
- 10.12.2024
Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba! W dniu 4 grudnia wolą nieba było, żeby klasy 2d, 2e, 3c, 3d, 3e, 3f, 4a, 4d i 4e poszły na przedstawienie „Zemsta” na podstawie komedii Aleksandra Fredry w ramach projektu „Matejko w Teatrze STU”. Klasyczna opowieść o sporze sąsiedzkim została podana w żywej, kolorowej i pełnej humoru sztuce. Na scenie w rolach Cześnika i Rejenta można było zobaczyć Daniela Olbrychskiego i Andrzeja Roga. Przedstawienie skradł jednak Łukasz Rybarski w roli nieporadnego Papkina. Całość odbyła się przy akompaniamencie piosenki „Oj kot!” z filmowej adaptacji „Zemsty”.
- "Zemsta": Czytaj więcej
„Matematyczne czwartki”
- 10.12.2024
5 grudnia 2024 r. młodzież klasy 3f pod opieką Pani Iwony Pluty uczestniczyła w kolejnych zajęciach edukacyjnych z cyklu „Matematyczne czwartki” w Instytucie Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Dr Marcin Kulczycki wygłosił wykład "Automaty komórkowe, czyli matematyk gra w życie". Następnie młodzież została zaproszona do udziału w quizie poświęconym matematyce. W spotkaniu wzięli również udział członkowie Koła Matematyków Studentów UJ, którzy opowiedzieli o studiach matematycznych na UJ i chętnie odpowiadali na pytania na temat studiów.
- „Matematyczne czwartki”: Czytaj więcej
Wystawa interaktywna „Nauki dawne i niedawne”
- 10.12.2024
Dla większości uczniów matematyka i fizyka to jedne z najmniej lubianych przedmiotów szkolnych. Ale czy tak musi być? Wystawa interaktywna „Nauki dawne i niedawne” przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie udowadnia, że nie.
Uczniowie klasy 1e mieli okazję się o tym przekonać 4 grudnia 2024 r.
- Wystawa interaktywna „Nauki dawne i niedawne”: Czytaj więcej
Finał wojewódzki w szachach drużynowych
- 10.12.2024
6 grudnia w Nowym Sączu rozegrany został finał wojewódzki w szachach drużynowych. Nasza reprezentacja w składzie: Hubert Spytek 2b, Dawid Jaroń 2f, Maciej Wilkoński 3b zajęła VII miejsce. Gratulujemy!
- Finał wojewódzki w szachach drużynowych: Czytaj więcej
Współpraca z Wydziałem Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH
- 10.12.2024
Miło nam poinformować, że nasze Liceum nawiązało współpracę z Wydziałem Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH
wiecej : https://www.facebook.com/WILGZ.AGH
zdjecia pochodzą dzięki uprzejmości wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH
zdródło : https://www.facebook.com/WILGZ.AGH
- Współpraca z Wydziałem Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH: Czytaj więcej
DOG RESCUE
- 10.12.2024
- DOG RESCUE: Czytaj więcej
Rise Up Skills. Erasmus+
- 08.12.2024
- 15
W dniach 17.11 - 25.11.2024 mieliśmy okazję uczestniczyć w niesamowitej przygodzie w ramach programu Erasmus+, który odbył się w Maladze w Hiszpanii. Był to czas pełen inspiracji, nauki i niezapomnianych wspólnych chwil.
Podczas wyjazdu skupiliśmy się na integracji z uczestnikami z różnych krajów. Wspólne warsztaty, gry i projekty pozwoliły nam nawiązać nowe przyjaźnie oraz lepiej poznać inne kultury. Szczególną wartość miała dla nas możliwość nauki języków obcych – codzienne konwersacje w języku angielskim, a także w językach ojczystych naszych partnerów były nie tylko praktyczne, ale też ogromnie motywujące.
- Rise Up Skills. Erasmus+: Czytaj więcej
Konkurs Plastyczny i Literacki
- 08.12.2024
- Konkurs Plastyczny i Literacki: Czytaj więcej
„Matejko w Teatrze STU”
- 24.11.2024
Iść do teatru albo nie iść? Oto jest pytanie… Na to właśnie pytanie odpowiedzieli sobie uczniowie klas 1c, 2a, 2d, 3a, 3d i 3e idąc na ekskluzywny pokaz „Hamleta” w ramach projektu „Matejko w Teatrze STU”. Tragedia duńskiego księcia zachwyciła naszych uczniów aktorstwem, scenografią, muzyką oraz kostiumami. Kilka scen nade wszystko wzbudziło silne emocje u widzów: między innymi rozmowa Hamleta z duchem jego ojca, utonięcie Ofelii i finałowa walka Hamleta i Laertesa. Serca młodzieży, szczególnie dziewcząt, podbił młody i utalentowany Antek Sztaba w tytułowej roli, którego miał okazję dziś również podziwiać słynny polski kompozytor i pianista, prywatnie jego tata, Adam Sztaba.
- „Matejko w Teatrze STU”: Czytaj więcej
WARSZTATY MŁODYCH NAUKOWCÓW
- 19.11.2024
- 3
W co się ubrać? Takie pytanie zadaje sobie codziennie miliony jeśli nie miliardy ludzi na świecie. Klasa 2e podczas warsztatów na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami, zdaje się, uzyskała odpowiedź na to pytanie. A na pewno dowiedziała się gdzie odpowiedzi na to pytanie szukać. Wam też możemy podpowiedzieć.
- WARSZTATY MŁODYCH NAUKOWCÓW : Czytaj więcej
Eliminacje Licealiady w szachach drużynowych
- 16.11.2024
W rozegranych dzisiaj powiatowych eliminacjach Licealiady w szachach drużynowych nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce i awansowala do kolejnego etapu rozgrywek. Serdecznie gratulujemy!
Skład drużyny:
Dawid Jaroń 2f
Zuzanna Kozicka 2b
Hubert Spytek 2b
Maciej Wilkoński 3b
- Eliminacje Licealiady w szachach drużynowych: Czytaj więcej
Galeria zdjęć
brak danych- Dla uczniów i rodziców
- liczba odwiedzin: 1038154